Управління освіти Хмельницької міської ради

1969
- засновано середню школу №11 м.Хмельницького

1980
Прибула перша зарубіжна делегація з міста Сілістра (Болгарія)

1985
- школа приєдналася до проекту “Асоційовані школи ЮНЕСКО”

1996
Поповнено бібліотеку, створено новий читальний зал

1997
- засновано музей-театр звичаїв та обрядів Подільського краю

1999
Відбулося урочисте відкриття залу історії школи (до 30-річчя закладу)

- школа отримала статус гімназії

2001
Наказом МОН України на базі гімназії розпочато науково-дослідну роботу на тему “Особистісно орієнтована система громадянського виховання гімназистів”

- було підписано договір про співпрацю з містом Белц (Молдова)

2004
На базі гімназії було проведено Всеукраїнську конференцію “Виховання громадянина: методологія, практика”

2005
- на базі гімназії проведено Всеукраїнську учнівську конференцію асоційованих шкіл ЮНЕСКО “Громадянин України – громадянин світу!”

2006
Гімназія стала Лауреатом всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України». Підписано договір про співпрацю з містом Бор (Сербія)

2007
- гімназію відвідав Міністр освіти і науки України Ніколаєнко С.М. Наказом МОН України на базі гімназії розпочато науково-дослідну роботу на тему “Створення моделі школи толерантності”

Євроклуб гімназії посів ІІ місце у світі на Міжнародному конкурсі “Mondialogo”

2009
- у гімназії проведено Всеукраїнський ярморок креативності та інновацій "Європейське містечко Хмельницький"

2010
  • команда гімназії перемогла у Всеукраїнському конкурсі «Європа-Ностра», євроклубівці взяли участь у Всеукраїнському Європленері
  • участь у Всеукраїнському конкурсі в рамках проекту «Литва-Україна: один погляд на превентивне виховання в контексті європейських стандартів»;
  • участь євроклубівців у міжнародному молодіжному обміні “Борись з бідністю! Аргументи для громадянських суспільств Європи”, програма ЄС “Молодь в дії”, (Молдова).

2011
  • на базі гімназії проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Педагогіка толерантності - основа розвитку освіти третього тисячоліття"
  • проведення на базі гімназії № 2 брифінг – конференціі «Толерантність як шлях до порозуміння»;
  • євроклубівці гімназії брали участь у літньому таборі Євроклубів с. Ходжа Сала, Бахчисарайський район, АР Крим (за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій»).

2012
  • гімназисти виступили організаторами проведення історичної майстерні-тренінгу "Через діалог - до взаєморозуміння поколінь. Збереження історичної пам`яті". Захід відбувся в рамках проекту "Я пам`ятаю - наш внесок" та Європейського року солідарності між поколіннями в Україні.
  • представники гімназії, а саме учасники фольклорного колективу «Вербиченька» гімназії № 2, брали участь у міжнародному фестивалі «Нова хвиля ідей» у м. Кранево, Болгарія. За підсумками фестивалю колектив отримав ІІ місце та був нагороджений «Срібною креативною хвилею».

2013

- перемога (золота медаль) на Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти -2013 рік" у номінації "Діяльність Асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні і за кордоном"

- гімназія приєдналася до Національного проекту з питань  впровадження інформаційних технологій навчання «Відкритий світ».

• Підписано угоду про співпрацю з містом Шауляй (Литва)
  • на  базі  гімназії проведено обласний семінар  «Використання ІКТ в управлінській діяльності керівників сучасних закладів освіти».

2015

- гімназія увійшла  у «ТОП-200 ліцеїв  та гімназій України за результатами ЗНО»;

- на  базі  гімназії проведено обласний семінар «Інтерактивний інформаційний простір як умова особистісного зростання кожного учасника  навчально-виховного процесу».

2016
  • гімназія приєдналася до міжнародного проекту з питань освіти та міжкультурного обміну «eTwinning» ;
  • у гімназії відкрито 2 нових комп’ютерних класи;
  • класний керівник Заклевська О.І. стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року - 2016»;
  • учениця   гімназії Килимчук Єлізавета  отримує  Президентську стипендію за перемогу  на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу- захисту  науково-дослідницьких робіт Малої академії  наук України.

2017

-  гімназія  посіла І місце в місті Хмельницькому  за кількістю призерів  олімпіад  з базових дисциплін;

-  команда  гімназії №2 «Крутий підйом» виборола І місце  в обласних змаганнях   Юних інспекторів  руху  та представляла Хмельниччину на Всеукраїнських змаганнях;

команда «Січовики» гімназії №2  виборола  І місце  у  міській військово-патріотичній грі «Сокіл-Джура» та  ІІІ  місце -  на обласному етапі гри.

2018
  • учні гімназії Авсієвич Володимир та Дацков Ярослав  отримують Президентську стипендію за перемогу  на ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій та  трудового навчання;
  • гімназія №2  посіла ІІ місце у 69-ій  СПАРТАКІАДІ шкіл м. Хмельницького;
  • команда «Січовики» гімназії №2  виборола  І місце  на міському етапі  військово-патріотичної гри  «Сокіл-Джура» та  ІІ  місце -  на  обласному  етапі;
  • у рамках заходів україно-німецького року мов та проекту «Школа майбутнього» команда гімназистів створила дослідницький проект-сайт «Інтерактивна культурно-туристична мапа Хмельниччини».